×
Anti - Aging Cilt Bakımı

Anti-Aging Bakımı

Cildin alt katmanında bulunan kolajen ve elastik lifler, cildin gerginlik kazanması ve elastikiyetini koruması adına son derece kritik bir önem içerir. Yaşlanmaya bağlı olarak kolajen ve elastik lifler, eski işlevlerini yerine getirmez hale gelir ve buna bağlı olarak cilt yüzeyinde çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Ayrıca yaşlanmaya bağlı sorunlara ek olarak; güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınları, yanlış makyaj malzemesi kullanımı ve çevresel faktörler de cildin yorularak eski elastikiyetini kaybetmesine sebep olan diğer başlıca etkenlerdir. Anti aging cilt bakımı, yaşlanmaya bağlı olarak ya da dış etkiler nedeniyle cilt yüzeyinde ortaya çıkan sarkma ya da elastikiyetin yitirilmesi gibi temel sorunların kontrol altına alınarak, cildin esnek ve dinamik bir yapıya sahip olmasını amacıyla gerçekleştirilen cilt bakımı uygulamalarıdır.

Anti-Aging Bakımı Nedir Ne İşe Yarar?

Anti aging uygulamaları temel olarak; cildin üst katmanında gelişen yaşlanma belirtilerinin minimal düzeye indirilmesi ve cildin korunması amacıyla gerçekleştirilir. Her cilt üzerinde farklı türde komplikasyonların ortaya çıkmasına sebep olabilen cilt yaşlanması süreci, kişiye özel olarak tahlil edilmeli ve çözüm önerileri de bu kapsamda özgünlükle uygulanmalıdır. Anti aging bakım tekniği kullanılarak kişisel ve özgün biçimde yaşlılığın biyolojik özellikleri saptanarak, sağlıklı cilt yüzeyinin ömrü uzatılabilir.

Anti-Aging Yöntemleri

Anti aging yöntemleri, günümüzde farklı tekniklerin birleştirilmesi ya da yalın olarak tek bir komplike tekniğin uygulanması olmak üzere iki farklı şekilde çeşitlendirilmiştir. Özellikle birden fazla tekniğin uyumlu şekilde birleştirilerek kullanıldığı uygulamalar, cilt yüzeyinde kısa süre içerisinde son derece verimli sonuçların alınabilmesine imkan tanır. Çoğunlukla Hyalüronik Asit kullanılarak gerçekleştirilen Anti aging tedavisi yöntemlerine, organik içeriğe sahip olan çeşitli etkenler de eşlik etmektedir.

Anti-Aging Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Anti aging cilt bakımı nasıl yapılır? Merak edenler için söz konusu tekniğin çeşitlilik arz ediyor olmasına karşın tüm tekniklerde benzer aşamalar kullanılır. Uygulama öncesi süreçte kişinin yaşadığı cilt sağlığı sorunu tespit edilir. Aynı zamanda kan, hormon ve vitamin değerleri üzerine gerçekleştirilen testler ile cildin ihtiyaç duyduğu temel etkenler ve yaşlanma biyolojisi en efektif şekilde analiz edilerek uygulama sürecine başlanır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)