×
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? Kalıcı Makyaj Çeşitleri

Başta iş yaşantısında aktif olan kadınlar olmak üzere, bütün kadınlar için makyaj yapmak bazı durumlarda ciddi zaman kayıplarının oluşmasına ya da arzu edilen sonuç alınamamasına sebep olmaktadır. Özel olarak geliştirilmiş kalıcı makyaj çözümleri, tam da kadınların yaşadığı bu tarz sorunların giderilmesi ve estetik, efektif, kusursuz bir dış görünüşün elde edilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Kalıcı makyaj nasıl yapılır? Kalıcı makyaj çeşitleri nelerdir? merak edenler için söz konusu uygulamaların; organik içeriğe sahip olan ürünler ve özel tek kullanımlık mikro iğnelerle son derece basit ve hızlı bir biçimde gerçekleştirildiğini söylemek mümkündür.  

Kalıcı Makyaj Nedir, Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj nedir? merak edenler için öncelikli olarak kalıcı makyaj uygulamasını tanımlamak gerekirse; tamamen organik mahiyete sahip olan doğal boyalar aracılığıyla, cildin üst bölümünde yer alan çeşitli bölgelere mikro iğneler kullanılarak gerçekleştirilen makyaj uygulamalarıdır. Deri yüzeyinde gerçekleşen bu uygulamalar, kısmi bir acı veriyor olsa da klasik dövme uygulamalarına oranla son derece düşük acı hissedilmesine neden olur.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? Kalıcı Makyaj Çeşitleri
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? Kalıcı Makyaj Çeşitleri

Kalıcı Makyaj Çeşitlerimiz Nelerdir?

Kalıcı makyaj uygulamalarıyla ilgili kadınlar tarafından en çok merak edilen konuların başında Kalıcı makyaj nerelere yapılır? Sorusu gelmektedir. Günümüzde geliştirilen bölgesel kalıcı makyaj çeşitleriyle söz konusu uygulamaların oldukça geniş kapsamlı bir uygulama alanı olduğunu söylemek mümkündür. Bu kapsamda günümüzde en ön plana çıkan ve kadınlar tarafından yaygın olarak tercih edilen kalıcı makyaj çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  •         Kalıcı makyaj dudak uygulamaları
  •         Pigmentasyon
  •         Eyeliner
  •         Microblading
  •         Peepliner

Bu uygulamalar arasında özellikle Kalıcı makyaj dudak uygulamaları, vadettiği sonuçlar ve kısa süre içerisinde dudak bölgesinde efektif bir görünüm sağlıyor olması nedeniyle son derece yüksek oranda tercih edilmektedir.

  • Pigmentasyon Tekniği

Tamamen organik boyalar kullanılarak cildin farklı bölgelerine uygulanabilen Pigmentasyon tekniği, tek kullanımlık ve yüzde yüz steril iğneler aracılığıyla uygulanır. Kalıcı makyaj çözümleri kapsamında yarı kalıcılık vadeden bu teknik, cilt yüzeyinde önemli düzeyde estetiğin elde edilmesini sağlar. Buna karşın uygulamanın cilt yüzeyinde 2 ile 5 yıl aralığında değişkenlik gösteren kalıcılığı olduğu da belirtilmelidir.

  • Eyeliner Uygulaması

Eyeliner uygulaması, başta eyeliner çekme konusunda sorun yaşayan ya da vakit ayırma güçlü çeken kadınlar için son derece verimli bir çözüm önerisi vadeder. Günün her saatinde kusursuz bir eyeliner çizgisine sahip olmasını sağlayan bu kalıcı makyaj uygulaması, etkileyici bir dış görünüm elde edilmesine doğrudan katkı sağlar.

  • Microblading Tekniği

Tek kullanımlık steril mikro iğnelerle gerçekleşen bir diğer Kalıcı makyaj uygulaması olan Microblading tekniği, tamamen bitkisel mahiyete sahip olan boyaların cilt yüzeyine enjekte edilmesiyle gerçekleşmektedir. Kalıcı kaş makyajı çözümleri kapsamında en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelen Microblading tekniği, gerçekçi ve son derece estetik kaş görünümü vadetmektedir.

  • Kalıcı Dudak Makyajı Uygulamaları

Dudaklar, tüm yüz makyajının orantılı ve kusursuz bir elde edebilmesini sağlayan en temel makyaj bölümüdür. Bu kapsamda kadınlar için kusursuz bir dudak makyajı yapmak her zaman mümkün olmayabilir. Kalıcı makyaj dudak çözümleri, en etkileyici dudak görünümüne sahip olarak, dudak makyajı ve ruj sürmek için yüksek düzeyde zaman harcanması sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır.

 

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)