×
Kirpik Perması

Kirpik Perması

Kirpik perması, hacimden yoksun kirpiklerin dolgun ve kıvrımlı bir yapıya ulaşmasını sağlayan uzun zamandan beri kullanılan yöntemlerden birisidir. Bilindiği üzere gözler, efektif bir makyaj çalışması yapılabilmesi adına önem verilmesi gereken bir yüz bölgesidir. Bu nedenle kadınlar, gündelik hayatta arzu ettikleri estetik görüntüye ulaşabilmek için makyaj uygulamasını profesyonel bir şekilde yapmak ister.

Kirpik perması nedir sorusu, bu kapsamda oldukça önemlidir ve kirpiklerin kıvrımlı bir forma ulaşarak göz makyajlarının eşsiz olmasını sağlamaktadır. Çeşitli işlem adımları kapsamında uygulanan yöntem, son dönemlerde pek çok kadın tarafından tercih sebebi olmaktadır.

Kirpik Perması Nedir? Nasıl Yapılır?

Bir çeşit kirpik kıvırma yöntemi olan kirpik perması, rulo şeklindeki kirpik bigudileriyle kirpiklerin kıvrılmasını ve kısa süre sonra arzu edilen bir yapıya ulaşmasını sağlamaktadır. Perma uygulamasının alanında uzman, yeterlilik sahibi kişiler tarafından yapılması, yöntemin başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra uygulama sırasında kullanılan solüsyonların sağlığa zarar vermeyecek türden olması da bir hayli önemlidir.

Kirpik Perması
Kirpik Perması

Kirpik permasında çeşitli işlem adımları ön plana çıkmakta olup bu adımların planlı ve sistematik bir şekilde uygulanması, başarılı sonuç alınmasını olanaklı hale getirir. Kirpik perması nasıl yapılır sorusu kapsamında, aşağıdaki gibi sıralanabilen işlem basamaklarının titizlikle uygulandığını söylemek olanaklıdır:

  • Göz kapağına özel bir yapıştırıcı sürülür.
  • Kirpik yapısına uygun bigudi, göz kapağına titizlikle yerleştirilir.
  • Yapıştırılan bigudi üzerine de özel yapıştırıcıdan sürülür ve belirli bir süre beklenir.
  • Kirpikler, uygun şekilde bigudi üzerine yapıştırılır.
  • Kirpiklerin yapıştırılmasından sonra kirpiklerin kıvrılmasını mümkün kılan solüsyon sürülür ve bir süre beklenir.

Yukarıdaki adımlar, başarılı sonuç alınabilmesi adına sırası ile uygulanmalıdır. İşlem adımları ile ilgili bilinmesi gereken en önemli husus, iki farklı solüsyon işlemi arasında, kirpiklerin havayla temas etmeyecek bir şekilde korunması olarak bilinmektedir.

Kirpik Perması Fiyatları

İlk defa uygulandığında, genel olarak kirpiklerin 1-1,5 ay kıvrık kalmasını sağlayan yöntem, Kirpik perması fiyat kapsamında uygun fiyatlar dahilinde ve alanında uzman personeller aracılığıyla sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmekte ve kişilerin arzu ettikleri hacimli, kıvrık kirpik formuna ulaşması sağlanmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)