×
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lazer epilasyon veya epilasyon, vücudun çeşitli bölgelerindeki istenmeyen tüyleri gidermek için lazer kullanan nispeten yeni bir teknolojidir. Lazer epilasyon, tıraşa çok benzer, çünkü lazeri küçük bir ışında tutan ve daha sonra kılları yok eden özel bir cihazın kullanılmasını gerektirir. Bu teknik ilk olarak 1996 yılında kullanılmış ve büyük başarı göstermiştir. Bu başarısının nedeni ağrısız olması, cilt dostu olması, tıraştan daha kısa sürmesi, tıraş kremi ve tıraş sonrası traş gerektirmemesidir. 

Bir lazer epilasyon uzmanıyla yapacağınız görüşmede, bu tedavinin sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için bir dizi standart prosedürden geçeceksiniz. Dermatoloğun sizden yapmanızı istediği ilk şey, ona mevcut tıbbi durumlarınızın, ilaçlarının ve geçmişte geçirmiş olabileceğiniz tüm tahrişlerin ayrıntılarını içeren bir tıbbi geçmiş sağlamaktır.

Dermatoloğun herhangi bir cilt rengi, güneş hassasiyeti veya sahip olabileceğiniz diğer hastalığınız var ise o konuda bilgi sahibi vermeniz gerekmektedir.

Bazı kişiler lazer tedavisine uygun iken bazıları uygun değildir. Bu nedenle, tedaviye başlamadan önce tüm seçeneklerinizi tartışmak için bir dermatoloğa danışmanız önemlidir. Bazı insanlar lazerlere farklı tepki verir, ancak genel olarak rahatsızlık yoktur.

Size gerekli tüm testler yapıldıktan sonra, dermatolog doğrudan saç büyümesinin arkasına bir cihaz yerleştirecek ve melanini hedeflemesine izin verecektir. Bu cihaz daha sonra melanini parçalayacak ve bu da tüylerin dökülmesine neden olacaktır. İstenmeyen tüylerinizi yok etmek için gereken tedavi sayısı cildinizin rengine ve lazerleri bloke eden melanin miktarına bağlı olacaktır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)