×
Leke Bakımı Nasıl Yapılır?

Leke Bakımları

Cilt yüzeyinde en sık karşılaşılan ve kadınlar başta olmak üzere hemen herkes tarafından estetik kaygıların ortaya çıkmasına sebep olabilen olumsuzlukların başında lekeler gelir. Cilt yüzeyinde oluşan lekelerin birçok sebebi olabileceği gibi günümüzde Cilt lekeleri şeklinde ortaya çıkan pigment bozukluklarının tedavi edilmesi amacıyla kullanılan pek çok teknik bulunmaktadır. Mezoterapi uygulamalar, Peeling, Lazer Tedavileri ve Krem Tedavisi gibi yöntemler en çok tercih edilen leke bakım uygulamalarıdır. Çoğunlukla cildin kendisini yenilemesi kapsamında tetikleyici bir role sahip olan bu uygulamalar, yaşanan leke oluşumu sorununa göre özgün çözümler vadetmektedir.

Leke Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Leke bakımı nedir? merak edenler için leke bakımı; yılın her mevsiminde, mevsim şartlarına bakılmaksızın her cilt tipine uygulanabilme kolaylığı bulunan ve uygulamalar sonucunda gündelik yaşantıya hızla adapte olabilme imkanı sunan leke tedavisi teknikleridir. Leke cilt bakımı teknikleri kapsamında; cilt yüzeyine ve alt tabakasına uyarı etkenler iletilir ve ciltte güçlü bir anti-oksidan direncinin oluşması sağlanır. Böylelikle leke oluşumunun bulunduğu bölgenin dışında herhangi bir etki oluşmaz ve cilt yüzeyi genel hatlarıyla korunur.

Leke Bakımı Nasıl Yapılır?
Leke Bakımı Nasıl Yapılır?

Leke Bakımı Neden Tercih Edilmelidir?

Cilt rengini belirleyen en temel unsur bilineceği üzere pigmentlerdir. Pigmentlerin içerisinde yer alan melalin adı verilen etkenin yüksek düzeyde olması halinde cilt renginde koyulaşma gözlemlenebilir ya da düşük seviyelerde olması halinde cilt renginin tonu daha açık bir mahiyete sahip olabilir. Bazı durumlarda ise çeşitli nedenlerden kaynaklanarak melalin seviyesi, cildin farklı bölgelerinde genele oranla uyum gösteremeyebilir. Bu tarz durumlarda Lekeli cilt bakımı tekniklerinden faydalanılması ve melalin seviyesinin olması gerektiği ölçüde dengelenmesi gerekir.

Leke Bakımı Uygulamaları

Belirtilmiş olduğu gibi leke cilt bakımı kapsamında günümüzde aktif ve verimli olarak kullanılabilen pek çok teknik bulunur. Özellikle Mezoterapi ve farklı varyantlar halinde uygulanabilen Peeling uygulamaları, cilt yüzeyinde lekelerin arındırılması konusunda kesin çözümler sunmaktadır. Mezoterapi uygulamalarında özel içeriğe sahip olan etkenler cildin alt yüzeyine enjekte edilir. Kimyasal Peeling yöntemi olarak özelleştirilen Peeling yöntemi ise özel asitler kullanılarak cilt yüzeyinde uyarıcı bir etkini oluşması ve cildin kendisini yenilemek üzere hareket geçmesini sağlar.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)