×
Lefn Drenaj Masajı Nasıl Yapılır?

Lenf Drenaj Masajı

Lenf Drenaj Masajı, vücudun bağışıklık ve savunma sisteminin görevlerini aksatmadan yapmasını mümkün kıldığı için uygulamanın bilhassa son dönemlerde pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Bilindiği üzere lenf dolaşımı, iç organlarının temizliğinden sorumludur ve bir insanın sağlıklı bir şekilde yaşantısını sürdürebilmesine katkıda bulunmaktadır. Lenf dolaşımının doğru çalışması, kişinin bağışıklık sisteminin güçlenmesini mümkün kılmakta ve kişi bu sayede hastalıklara karşı direnç kazanmaktadır. Bu hususların her biri lenf dolaşımının doğru ve sistemli çalışmasını sağlayan Lenf Drenaj Masajına ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. Peki ama Lenf Drenaj nedir ve bu masaj nasıl uygulanır?

Lenf Drenaj Masajı Nedir?

Kişinin sağlıklı bir yaşantı sürmesini sağlayan Lenf Drenaj Masajının, son dönemlerin en gözde uygulamalardan birisi olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Temelde lenf akışını uyarmak için uygulanan yöntem, Lenf drenaj yaptıranlar tarafından olumlu bir şekilde karşılanmaktadır. Oldukça monoton, ritmik, yavaş bir şekilde cilt yüzeyine yapılan masaj, ödemin azaltılmasına önemli bir etkide bulunur. Toksin birikmesi, kabızlık, selülit ve kilo problemi başta olmak üzere pek çok durumda olumlu bir etkisi bulunan masaj, alanında uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.

Lefn Drenaj Masajı Nasıl Yapılır?
Lefn Drenaj Masajı Nasıl Yapılır?

Lenf Drenaj Masajı Ne İşe Yarar?

Konu ile ilgili birçok insan tarafından sorulan, lenf drenaj masajı ne işe yarar sorusu kapsamında, profesyonel bir şekilde uygulanan masajın genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen faydaları bulunmaktadır:

  • Lenf sıvısının akışını hızlandırıp şişkinliği minimum seviyeye indirir.
  • Masaj, lenf akımının desteklenmesini mümkün kılar.
  • Vücudun mikrop, toksin ve bakteriden arınmasını sağlar.
  • Bedenin güçlenerek iç ve dış etkilere karşı korunmasına katkı sağlar.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen hususlar, masajın avantajları olarak düşünülebilmektedir.

Lenf Drenaj Masajı Nasıl Yapılır?

Masaj, lenf drenaj masaj aleti yardımıyla uygulanır. Vücutta bulunan ve hücreleri beslemekte olan renksiz sıvının dolaşımını hızlandıran makine, boşalan yağ hücresi bölgelerinin görünümde düzelme ve sıkılaşmayı mümkün kılar. Oldukça özel tekniklerle gerçekleştirilen masaj, kanda serbest dolaşımdaki yağ asitlerinin kolaylıkla yakılabilecek bir forma ulaşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle uzman kişiler tarafından uygulanan masajın, birçok insan tarafından tercih edildiğini söylemek mümkündür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)