×

Microblading

Kaşlar da tıpkı cilt ve saçlarda olduğu gibi genetik aktarım ya da çevresel etkenler nedeniyle yüksek düzeyde deformasyona açıktır. Sağlıklı bir kaş yapısı, genel görünümü doğrudan etkilediği gibi estetik kaygıların giderilmesi adına bütünlüklü bir yüz tasarımının yapılabilmesi için de zorunlulukla gereklidir. Özellikle yüz bölgesinin efektif bir görünüm elde etmesi adına kaşların rolü tahmin edildiğinden daha güçlü olmakla birlikte Microblading kaş yapımı tekniği ile yüz yapısına en uygun kaş tasarımının inşa edilmesi olanaklıdır. Üstelik düzenli olarak kaşlar üzerinde işlem yapılması zorunluluğunu da ortadan kaldıran bu teknik, günümüzde estetik kaş çözümleri konusunda en çok tercih edilen uygulamadır.

Microblading Tekniği Nedir? Nasıl Uygulanır?

Microblading işlemi nedir? merak edenler için microblading tekniğini kısaca özetlemek gerekirse; kaşlara dolgun bir görünüm kazandırmak ve kaş yapısını yüz hatlarıyla uyumlu hale getirmek amacıyla gerçekleştirilen ve süreç boyunca renk pigmentleri kullanılan estetik kaş çözümüdür. Microblading tekniğinde işleme başlamadan önce cilt yapısı ve ten rengi gibi temel analizler yapılarak, yüz hattına en uygun stil tercih edilmektedir. Uygulamadan hemen sonra kaşların daha dolgun, güçlü ve estetik bir görünüm elde etmesi sağlandığı gibi Microblading işlemi sonucunda bakışın daha dikkat çekici olması da sağlanmaktadır.

Microblading Nasıl Yapılır
Microblading Nasıl Yapılır

Microblading uygulaması temel olarak kaş bölgesinde özel olarak geliştirilmiş mikro iğneler kullanılarak gerçekleştirilir. Microblading iğnesi olarak bilinen bu iğneler, kaş bölümüne manuel olarak uygulanır ve pigment standardizasyonu lokal olarak elde edilir. Kaş kontörü olarak da bilinen microblading uygulaması öncesinde kişinin kaş ve ten rengi gözetilerek en uygun renk pigmenti tercih edilir. Tamamen kişiye özel olarak kullanılan iğnelerin yanı sıra kaş tasarımı da büyük oranda özgünlükle yapılır.

Microblading Sonrası Yaşam

Microblading uygulamasıyla ilgili en çok merak edilen detay uygulamanın kalıcılığıdır. Microblading yaptıranlar yorumları ve geri bildirimleri incelendiğinde büyük oranda memnuniyet olduğu görülecektir. Uygulamacının kalıcılığı kişinin; kaş yapısına, cilt uygunluğuna ve nem oranına göre farklılık gösterir. Aynı zamanda son derece basit bir uygulama olan microblading tekniği sonrasında kişinin gündelik yaşantısına dönüş yapması adına beklemesi ya da istirahat etmesi gerekmez.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)