×
Pigmentasyon Nedir? Nasıl Yapılır

Pigmentasyon

Kalıcı makyaj çözümleri kapsamında sanatsal bir teknik olarak dikkat çeken Pigmentasyon tekniği, cildin, yüzün ve vücudun çeşitli bölümlerinde yaşanan estetik kaygıların giderilmesi amacıyla herhangi bir cerrahi müdahale olmadan gerçekleşen uygulamalardır. Son teknolojik cihazlar ve kalıcı makyaj uygulamaları alanında uzman eller tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu işlemlerde Pigmentasyon hastalıkları gibi sağlık problemlerinin giderilmesinin yanı sıra kişisel estetik talepler nezdinde uygun bir görünümün elde edilmesi amaçlanır. Pigmentasyon tekniği son derece geniş bir uygulama alanına sahiptir ve yüz bölgesinde kaş gibi alanlara uygulanabilmekle birlikte vücutta çeşitli bölgelerde yaşanan sorunların giderilmesi amacıyla da pigmentasyon tekniğinin kullanılması olanaklıdır.

Pigmentasyon Nedir? Pigmentasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pigmentasyon nedir? merak edenler için pigmentasyon tekniğini; insan derisinde bulunan ve deriye renk veren melanin etkeninden kaynaklanan bazı temel renk bozukluğu sorunlarının giderilmesi ya da vücudun farklı bölümlerinde meydana gelebilen estetik kusurların kontrol altına alınabilmesi hedefiyle gerçekleştirilen estetik uygulama şeklinde tanımlamak mümkündür. Pigmentasyon kalıcı makyaj uygulamaları kapsamında daha çok tercih ediliyor olmasının yanı sıra özellikle etkili bir kaş görümünün elde edilmesi için en çok başvurulan tekniklerdendir. Etkileyici ve kusursuz bir kaş çizgisini kalıcılıkla vadeden bu uygulama sonucunda eşsiz bir yüz görünümü elde etmek mümkündür.

Pigmentasyon Nedir? Nasıl Yapılır
Pigmentasyon Nedir? Nasıl Yapılır

Kalıcı Makyaj Uygulamalarında Pigmentasyon Tekniği

Pigmentasyon uygulamaları, yaşanan sorunların tedavi edilmesi amacıyla son derece yaygın bir kullanım alanını kapsar. Dolayısıyla günümüzde birden fazla pigmentasyon tekniğinin bulunduğunu söylemek mümkündür. “Gölgeleme”, “Buzlama”, “Pudralama”, “Doldurma”, “Dudak için Renklendirme” ve “Microblading” gibi uygulamaların tamamı kalıcı makyaj pigment tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Her bir bölge için kusursuz çözümler vadeden pigmentasyon tekniği, özellikle kaş uygulamaların yaygın ve yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Pigmentasyon Tekniği Uygulama Alanları

Belirtilmiş olduğu gibi pigmentasyon tekniğinin uygulama alanları son derece geniştir. Buna karşın özellikle kalıcı dudak ve kaş makyajı çözümleri kapsamında bu teknik daha yaygın olarak kullanılır. Tamamen doğal bir görünüm vadeden Pigmentasyon kalıcı makyaj tekniğiyle organik kaşlara ya da benzersiz bir kusursuzlukla canlı bir görünüm elde eden dudak hatlarına sahip olunması mümkündür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)