×
Antalya Lazer Epilasyon

Vücutta bulunan istenmeyen tüylerden etkili ve başarılı bir şekilde kurtulmayı olanaklı hale getiren lazer epilasyon, kadın ve erkekler tarafından tercih edilmektedir. Buz lazer ve iğneli lazer olmak üzere iki farklı şekilde uygulanan lazer epilasyon, kalıcı ve sağlıklı bir yöntemdir. Bu nedenle özellikle son zamanlarda tercih sebebi olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Antalya Lazer Epilasyon, istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyenlere son teknolojik cihazlarla uygulama yapılmasını olanaklı hale getirmektedir.

Lazer epilasyonun çalışma mantığı oldukça basittir. İlgili cihazdan gönderilen lazer ışınları, cilt yüzeyini taramakta ve kişinin cildine ulaştıktan sonra bu ışınlar, tüye rengini vermekte olan madde tarafından tutulmaktadır. Antalya buz lazer ya da iğneli lazer türleri dahilinde gerçekleştirilen uygulama kapsamında lazerden iletilen enerji, tüy yüzeyinde ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünün tahrip olmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu işlem, kişilerin istenmeyen tüylerinden tamamen kurtulmasını mümkün kıldığı için bilhassa son dönemlerde pek çok insan tarafından lazer epilasyon tercih edilmektedir.

Antalya Lazer Epilasyon
Antalya Lazer Epilasyon

Antalya Buz Lazer

Buz lazer, temelde kişilerin minimum acı ile istenmeyen tüylerinden kurtulmasını sağlayan lazer epilasyon türlerinden biridir. En hızlı ve en teknolojik yöntemlerden biri olarak bilinen Antalya buz lazer, kademeli ısıtma tekniğini kullanır. Bu durum, kıl köklerinin etkili bir şekilde tahrip olmasını mümkün hale getirirken çevredeki cildin zarar görmesi de engellenir. Bu nedenle tekniğin zararsız olduğunu söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere ince ve açık renk tüylerde istenilen performansın sağlanabilmesi bir hayli zordur. Fakat Antalya buz lazer, kademeli ısıtma tekniği ve yüksek enerjisiyle ince ve açık tüylerin cihaz tarafından görülmesini ve kıl köklerinin tahrip edilmesini olanaklı kılar. Bu durum, normal lazer cihazlarının görmekte zorlandığı tüy yapılarının da başarıya ulaşılmasını mümkün hale getirmektedir. Birçok insan, oldukça az acılı bir yöntem olan buz lazeri tercih etmekte ve bu sayede istenmeyen tüylerinden kısa sürede kurtulma şansına sahip olmaktadır.

Antalya İğneli Lazer Epilasyon Hizmeti

Bir diğer lazer türü iğneli lazer olarak adlandırılmakta olup buz lazerden farklılıklar göstermektedir. Antalya iğneli lazer epilasyon, tüylerin iğne ve elektrik akımıyla birlikte yakılması olarak bilinmekte olup uzun vadede bireylere pek çok avantaj sağlamaktadır. İğneli lazerin uygulama biçiminde ilk önce bölgede bulunan kıl kökleri detaylı bir şekilde incelenir. Kıl köklerinin sağlıklı bir şekilde tahrip edilmesi için bu adımın bir hayli önemli olduğunu söylemek olanaklıdır.

Kıl kökü kalınlığından daha ince bir yapıya sahip olan iğne yardımıyla kıl köküne elektrik akımı verilmekte ve bu sayede kıl köklerinin tahribi sağlanmaktadır. Lazer epilasyon uygulamaları kapsamında yanan kıl kökleri cımbız aracılığıyla çekilmekte ve işlem sonuçlanmaktadır. Her bir kıl kökü bu uygulama ile birlikte tek tek yakıldığı için uygulamanın uzun vadede oldukça avantajlı olduğunu söylemek mümkündür.

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)