×
İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmayı mümkün kılan yöntemlerden biri olarak ön plana çıkmakta ve hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih sebebi olmaktadır. Bilindiği üzere epilasyon, farklı türleri bulunan estetik uygulamalardan biridir. Kıl köklerinde tahribat yaratan ve tüylerden kısa sürede efektif bir şekilde kurtulmayı olanaklı hale getiren İğneli Epilasyonun, Antalya lazer epilasyon tarafından profesyonelce uygulandığını söylemek olanaklıdır.

İğneli Epilasyon Nedir?

Son dönemlerin en popüler epilasyon uygulamalarından biri olan İğneli epilasyon, kıl köküne ince steril bir iğneyle girilerek oldukça düşük akımlı elektrik verilmesini sağlamaktadır. Bu işlem, kıl kökünün çekildiği an kolaylıkla gelmesini ve ilgili alanın istenmeyen tüylerden arındırılmasını mümkün hale getirmektedir. Vücudun her bölgesindeki istenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulmayı vadeden yöntem, çeşitli işlem basamakları dahilinde profesyonel bir şekilde uygulanmaktadır.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır
İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

Alanında uzman kişiler tarafından ve Antalya lazer Eepilasyon ayrıcalığı ile uygulanan yöntem, genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilen işlem basamaklarından meydana gelir:

  • Uygulamanın yapılacağı bölge, uygulamaya hazır ale getirilir.
  • İnce ve yumuşak bir iğne ile profesyonel bir şekilde kıl köküne girilir.
  • İlgili alana zayıf bir elektriksel akım uygulanır.
  • Elektriksek akım ile kıl kökleri tahrip edilir.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen hususların her biri, istenmeyen tüylerde efektif çözüm sağlanmasını mümkün kılmaktadır. Uygulama gerçekleştirildikten bir süre sonra başarılı sonuçlar alınır. Bilindiği üzere aktif üreme dönemindeki kılları yok etmek çok daha kolaydır. Fakat her kılın aktif üreme döneminde olmadığı da bilinen bir gerçek olduğu için seanslar ilerledikçe kişiler, istenmeyen tüylerinden kurtulabilir.

İğneli Epilasyon Sonrası İşlemler

İğneli Epilasyonla ilgili merak edilen pek çok husus bulunmakta olup bunlardan birisi de İğneli epilasyon sonrası ne olur ve nelere dikkat edilmelidir, şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Daha önce de ifade edildiği üzere başarılı sonuç alınabilmesi için belirli bir zaman geçmesi gerekir. Seans bitimini takip eden 24 saat içerisinde kişilerin kesinlikle ilgili bölgeyi tahriş edecek uygulamalara başvurmaması gerekir. Uygulamadan 2-3 saat sonra işlem bölgesine su değdirilmemeli, bölge her türlü darbeden korunmalıdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)