×
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, dudakların çok daha dolgun ve genç bir görüme kavuşmasını mümkün kılan uygulamalardan birisidir. Dudaklarda incelme meydana gelmesi ya da yaşın ilerlemesi, arzu edilen dudaklardan uzaklaşılmasına neden olabilir. Bu tarz sorunları ortadan kaldırmaya yarayan dudak dolgusunun, oldukça özel yöntemlerden birisi olduğu bilinmektedir. Dudak dolgusu öncesi sonrası kapsamında dudakların görüntüsünde farklılıklar meydana geldiğini ve bu nedenle bilhassa son dönemlerde bu uygulamanın tercih sebebi olduğunu söylemek mümkündür.

Dudak Dolgusu Nedir, Ne için Yapılır?

Genellikle yaşlanma etkisini azaltmak ya da ince dudaklarından kurtulmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen uygulama, dudaklarda hacimli bir görüntü oluşmasını sağlar. Çeşitli nedenlerden dolayı dudaklarda oluşan hacim kayıpları ya da doku kayıplarında, dudaklara istenilen form ve hacmin verilmesi işlemi olarak bilinen Dudak dolgusu, son dönemlerde kadınların tercih sebebi olan estetik uygulamalardan birisidir.

Dudak Dolgusu
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusunda temelde kullanılan malzeme, aslında vücutta bulunan fakat gün geçtikçe azalan hyaluronik asittir. Yapay bir malzeme olmayan hyaluronik asit, bu özelliğinden dolayı dudak dolgusunda tercih sebebi olmaktadır. Dudak dolgusu nasıl yapılır sorusu kapsamında, aşağıdaki gibi sıralanabilen adımların, profesyonel dolgular oluşturmak adına önemli olduğu bilinmektedir:

  • İşlem öncesinde dudaklara anestezik krem uygulaması yapılır.
  • Kremin etkisini göstermesiyle hasta, işlem sırasında çok daha rahat eder.
  • Dudağın işlem yapılacak olan alanlarına iğne ile uygulama gerçekleştirilir.
  • İşlem oldukça kısa sürede tamamlanarak kişi, dudaklarının yeni formuna kavuşur.

Bu adımların profesyonel bir şekilde uygulanmasıyla işlem tamamlanmakta ve kişiler, istedikleri dudak görüntüsüne ulaşmaktadır.

Dudak dolgusu ne kadar kalıcı sorusu kapsamında, farklılık göstermekle birlikte dudak dolgusunun kalıcılığının altı ay ile bir yıl arasında değiştiğini söylemek olanaklıdır.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2021

Hacimli ve istenilen formda dudaklara ulaşılmasını olanaklı hale getiren dudak dolgusunun, pek çok kriter üzerinden fiyatlandırıldığını söylemek olanaklıdır. Dudak dolgusu fiyat 2021 öğrenmek isteyenler, fiyatlar konusunda çok daha detaylı bilgi almak için iletişime geçebilmekte ve bu sayede dolgunun ne kadar üzerinden ücretlendirildiğini öğrenmektedir. İnce ve asimetrik dudakların dolgun ve simetrik forma ulaştırılması noktasında uygulamanın çok önemli olduğunu ve tercih edildiğini söylemek olanaklıdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)