×
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Çeşitleri

Geleneksel ve büyük oranda ev ortamında uygulanan Cilt bakım teknikleri, çoğunlukla arzu edilen talepleri karşılamazken bazı durumlarda ise cildin daha fazla hasar alması ya da yıpranmasına sebep olabilir. Bu durumun başlıca nedeni, tercih edilen uygulamaların cilt tipine uygunluğunun denetlenmiyor olmasıdır. Günümüzde etkili bir cilt bakımı adına özel olarak geliştirilmiş uygulamalar ise son teknolojik cihazlar ve uzman gözetiminde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla etkili bir Cilt bakımı nasıl yapılır? Cilt bakım çeşitleri nelerdir? merak edenler için modern ve teknolojik imkanların en efektif şekilde kullanıldığı çeşitli uygulamaların bulunduğu belirtilmelidir.

Cilt Bakımı Nedir, Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Çeşitleri Nelerdir?

Cilt bakımı, cilt yüzeyinde ya da alt tabakasında; dışsal veya genetik etkiler nedeniyle gelişen çeşitli sorunların giderilmesi, kusursuz bir cilt görünümünün elde edilmesi ve cilt bütünlüğünün efektif bir biçimde sağlanması amacıyla gerçekleştirilen uygulamalardır. Söz konusu uygulamalar kapsamında cildin etkileyici ve kusursuz bir görünüm elde etmesi sağlandığı gibi aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu bazı gereklilikler de karşılanır. Günümüzde aktif olarak uygulanan ve uzmanlar tarafından yaygın olarak tercih edilen Cilt bakım çeşitleri geniş kapsamlı olmakla birlikte her bir uygulama için özel bir çalışma yürütülür.  

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Çeşitleri
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Çeşitleri

Hangi Cilt Bakımı Çeşitlerini Sunuyoruz?

Cilt bakım çeşitleri, belirtilmiş olduğu üzere günümüzde farklı talepleri karşılamak amacıyla oldukça geniş bir uygulama yelpazesini kapsamaktadır. Cilt yapısına ve gerekliliklerine göre özgün bir şekilde dizayn edilen bu uygulamalar, kişisel cilt bakımının sağlıklı ve sistematik olarak yapılabilmesine imkan tanır. Günümüzde en yoğun olarak tercih edilen En iyi cilt bakım uygulamaları genel hatlarıyla şu şekildedir:

  • Akne Bakımı
  • Cilt Ütüleme
  • Leke Bakımı
  • Medical Cilt Uygulamaları
  • Anti-Aging Uygulaması

Tüm bu uygulamalar, cilt yapısına uygun olarak dizayn edilmiş ve son teknolojik ekipmanlarla gerçekleşen özel teknikleri içermektedir.

Akne Bakımı Tedavi Yöntemi

Akne bakımı uygulaması, siyah nokta, akne ve sivilce gibi cilt görünümünü olumsuz yönde etkileyen ve cildin deforme olmasına sebep olan oluşumların ciltten arındırılmalıdır. Bu uygulama kapsamında cilt tipine uygun olan özel maskeler ampul eşliğinde cilde uygulanır ve cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır.

Cilt Ütüleme Uygulaması

Özel olarak geliştirilmiş son teknolojik ekipmanlarla gerçekleşen Cilt ütüleme uygulaması, günümüzde uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen En iyi cilt bakım uygulamaları arasındadır. Uzman hekim gözetiminde uygulanan bu teknik, cilt yüzeyine yüksek düzeyde ısı verilerek kollajenlerin sıkılaşmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Sıkılaşan ve bir araya gelen kolajenler, cilt yüzeyinde kusursuz bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Leke Bakımı Tedavi Yöntemi 

Leke bakımı uygulamaları, cilt yüzeyinde farklı türden sorunlar ya da taleplere göre çeşitlilik göstermektedir. Günümüzde en yaygın olarak tercih edilen ve kullanılan Leke bakım uygulamaları; “Lazer Tekniği” ve “Kimyasal Peeling” gibi son derece verimli tekniklerdir. Bu tekniklerin temel amacı cildin üst bölümünde yer alan derinin soyulması, buna bağlı olarak yeni hücre oluşumunun desteklenerek cilt yüzeyine pürüzsüzlük kazandırılmalıdır.

Medical Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Makyaj artıkları, yağlar, siyah noktalar ve benzeri cilt sorunları kadınlar için büyük önem arz eder. Söz konusu cilt sorunlarının tamamen ortadan kaldırılması ve cilt yüzeyinin kusursuz bir görünüm elde etmesi adına oldukça işlevsel bir öneme sahip olan Medical cilt bakımı uygulamaları, dermokozmetik ürünler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Medical cilt bakımı faydaları arasında en ön plana çıkan cildin soluk görünümden kurtularak, canlı ve dinamik bir görünüm elde etmesidir.

Anti – Aging Cilt Bakımı

Büyük oranda yaşlanmaya bağlı olarak ya da dışsal etkenler nedeniyle cilt yüzeyinin alt tabakasında yer alan elastik lifler ve kolajenler sağlıklı işleyişlerini sürdüremezler. Bu tarz durumlarda cildin elastik yapıya sahip olması ve cilde gerginlik kazandırılması amacıyla kullanılan en özel Cilt bakımı tekniği Anti-Aging tedavi yöntemidir. Bu teknikler görece uzun sayılabilecek bir süreç içerisinde cilt esnekliğinin en yüksek düzeyde elde edilmesi amacıyla belirli bir program ve planlama kapsamında uygulanmaktadır.

 

Open chat
Buradan bize ulaşabilirsiniz :)